poster

Двије каскадерке

Double Dare (2004)

Режисер: Amanda Micheli

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.4/10

СОДРЖИНА

Овај документарни филм бави се животом двију каскадерки: Јеанние Еппер која је десетљеќима дублирала Катхлеен Турнер, Схирлеy МацЛаине и Лyнду Цартер те релативно нову Зое Белл која је дублирала у филму "Килл Билл" те у шестој сезони "Ксене - принцезе ратнице". Осим што им је посао изузетно опасан документарац се бави и њиховим суочавања са старењем, бројним озљедама, обитељским обвезама те опстанком у послу који је иначе резервиран за мушкарце.
У филму се појављују и говоре о каскадерском занимању Стевен Спиелберг и Qуентин Тарантино. "Двије каскадерке" приказује оно што се догаѓа иза сцене, иза камера те тако открива како настаје филмска илузија.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Трипати „Икс" (2002)

  денес
  image
  Вин Дизел е во улога на поранешен екстремен спортист регрутиран да стане таен агент на опасна тајна мисија.
 • Живеј и остави ги другите да умрат (1973)

  денес
  image
  Џејмс Бонд (Роџер Мур) се бори против силите на црната магија во авантура што го доведува до Луизијана, каде што се соочува со нарко крал кој практикува вуду...
 • Xxx 2 - The State Of The Union (2005)

  денес
  image
  Агент Аугуст Гибонс од затвор го извлекува бившиот маринец Даријус Стоунд, новиот агент во програмот хХх, за патување во Вашингтон, каде ќе мора да влезе во траг...
 • Во крвта (2014)

  денес
  image
  Борач открива голема завера на Карибите кога ќе го киднапираат нејзиниот нов сопруг на нивното свадбено патување.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.