СОДРЖИНА

Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“.
Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските, влакнести чудовишта--но, да се биде крал можеби и не е толку безгрижно како што изгледа! Во сите нас живее... сѐ што имаме некогаш видено, сѐ што некогаш имаме сторено и живеат сите кои некогаш сме ги сакале. Иновативниот режисер, Спајк Џонзи соработува со прославениот автор, Морис Сендак, за да ја донесе една од најомилените книги на сите времиња на големиот екран, со филмот „Каде што се дивите“, класична приказна за детството и местата каде одиме за да го разбереме светот во кој живееме. Филмот ја раскажува приказната за Макс, надуеното и чувствително момче кое се чувствува несфатено во својот дом и бега во местото „Каде што се дивите“. Макс пристигнува на еден остров каде се среќава со мистериозни и чудни суштества чии чувства се диви и непредвидливи како и нивните постапки. „Дивите“ очајно посакуваат некој кој ќе ги води, исто како што Макс посакува кралство за владеење. Кога Макс е крунисан за крал, тој ветува дека ќе создаде место каде сите ќе бидат среќни. Сепак, наскоро Макс дознава дека владеењето со неговото кралство не е толку лесно и неговите тамошни врски се покажуваат како посложени од она што го мислел.

Слики

Каде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеКаде што се дивитеWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лилијан (2019)

  вторник
  image
  Лилијан, емигрантка заглавена во Њујорк, одлучува да се врати во родната Русија и решително го започнува долгото патување. Филм за патешествие што се одвива преку...
 • Мисија на Марс (2000)

  вторник
  image
  2020. Првата мисија на Марс со екипаж слетува на црвената планета. Но, на Марс има голема тајна што води до катастрофа и го уништува екипажот. По последната...
 • Островот на шепотењата (2007)

  вторник
  image
  Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен...
 • Писма за Јулија (2010)

  вторник
  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.