poster

Фреди против Џејсон

Freddy vs. Jason (2003)

акција, хорор, трилер | САД, Канада, Италија
Режисер: Ronny Yu
FOX Movies | денес | 23:20

Оценка на корисникот: 6.2/10
(235 гласови)

СОДРЖИНА

Фреди Кругер се наоѓа во пеколот буквално. Минаа речиси десет години откако Кругер, еден од најстрашните ликови во историјата на хорор-филмовите (од серијалот филмови „Кошмар на улицата на брестовите“) ги окупираше соништата на луѓето за да ја прикаже својата смртоносна форма на одмазда и убиства. Но, сега, еден град, кој е решен да му стави крај на Фреди еднаш и засекогаш, систематски го брише неговото сеќавање. Потенцијалните жртви се ставаат под дејство на дрога за да се спречи тие да сонуваат, со што господарот на кошмарите станува немоќен. Тие го елиминираа својот страв од Фреди, што е апсолутно мачење за еден егоистичен психопат, кој за себе мисли дека е легенда. Како затвореник со доживотна казна, Фреди е сведен на планирање фантастична одмазда која никогаш нема да се случи.
Но, тоа е така сѐ додека Фреди не го воскресне Џејсон Ворис, еднакво познатиот лудак од серијалот филмови „Петок тринаесетти“. Џејсон е совршено средство за да може Фреди повторно да донесе страв во Улицата на брестовите, создавајќи можност тој да се врати од своето чистилиште. Сфаќајќи колку лесно се манипулира Џејсон, Фреди го тера Ворис да отпатуваат во Спрингвуд за да почне ново владеење на теророт.

Слики

Фреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против ЏејсонФреди против Џејсон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зора на живите мртовци (2004)

  image
  Сара Поли и Винг Рамс играат двајца од последните луѓе останати на Земјата во која дивеат зомби што јадат човечко месо. Со неколкумина други преживеани, тие...
 • Кловерфилд парадокс (2018)

  image
  Након знанственог експеримента на свемирској постаји у којем је кориштен убрзивач честица добивени су неочекивани резултати, а чланови посаде остану изолирани у...
 • Киднапирање (2019)

  image
  Квин излегува од фонтана во парк во градот Хо Ши Мин, без никакво сеќавање за тоа кој е и од каде доаѓа. Дури талка низ градот спојувајќи го полека дел по дел...
 • Црна темница (2000)

  image
  Еден комерцијален транспортен брод и неговиот екипаж се уриваат на планета полна со крвожедни суштества кои излегуваат да се хранат само ноќе. Но тогаш дознаваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.