СОДРЖИНА

Овој анимиран филм преполн со акција од серијалот филмови за БЕТМЕН, го прикажува истоимениот херој во борба против нов непријател наречен ЦРВЕНКАП, кој го тероризира Готам Сити.
Еден лик од минатото на Темниот Витез, неочекувано се враќа, присилувајќи го да се потсети на најтрагичниот настан во неговата кариера како борец против криминалот. Еден изопачен лик познат како Црна Маска, ја презема контролата врз криминалното подземје на Готам Сити, но неговото владеење е загрозено со пристигнувањето на мистериозниот Црвенкап. Како што ескалира насилството и вистината се открива, крстоносецот со наметка наскоро доаѓа до болно и шокантно откритие за тоа чие лице се крие под качулката.

Слики

Бетмен: под црвениот плаштБетмен: под црвениот плаштБетмен: под црвениот плаштБетмен: под црвениот плаштБетмен: под црвениот плаштБетмен: под црвениот плашт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Последња фантазија ВИИ: Нова претња (2005)

  денес
  image
  Две су године прошле откако су Клод Страјф, Тифа Локхарт и Берет поразили снаге зла у лику Сефирота, две су године откако рушевине Мидгара остају као подсетник на...
 • Свемирски пси (2010)

  денес
  image
  Ова узбудљива прича прати прва два пса која су лансирана у свемир, кружила око Земље и среќно се вратила куќи. Белка и Стрелка су се упутили на свемирску авантуру...
 • Зајакот Петре (2018)

  денес
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.