СОДРЖИНА

Ловац на тролове прати групу норвешких студената који у потрази за репортажом откривају заверу владе да се од јавности сакрије постојање тролова. Овај узбудљив и лудо забаван филм садржи фантастичне специјалне ефекте дивовских тролова који стварају хаос по норвешком пејсажу, а због употребе камере из руке осеќаќете се као да сте усред збивања. Када у првом плану нису тролови, пред вама се открива фасцинантан свет живописних ликова из норвешке провинције и прича из норвешког фолклора, а усред свега тога улогу има и један медвед из наших крајева.

Слики

Ловац на троловеЛовац на троловеЛовац на троловеЛовац на троловеЛовац на троловеЛовац на троловеЛовац на троловеЛовац на троловеЛовац на тролове

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кода (2019)

  денес
  image
  Славниот пијанист Хенри Кол (Патрик Стјуарт), кој добива страв од настап доцна во неговата кариера, наоѓа инспирација кај слободоумната музичка критичарка Хелен...
 • Авторот на писмаа (2011)

  денес
  image
  Меги е млада девојка, еден ден добива инспиративно писмо. Се чини дека авторот ја познава подобро, одошто таа самата себе. Таа отсекогаш имала претчувство дека не...
 • Обвинет без докази (1991)

  денес
  image
  Поради наводната вклученост во комунистички партии, на филмскиот режисер Дејвид Мерил му е забрането да работи во Холивуд. Одлучува да се бори за своите права и...
 • Неизмерно дуга ноќ (2019)

  денес
  image
  One night in New Mexico, in the late 1950s, a switchboard operator and radio DJ discover a strange audio frequency which could change the future forever.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.