Оценка на корисникот: 7.2/10
(291 глас)

СОДРЖИНА

Дејството на филмот се одвива во измисленото гратче Брикстон во историската област Савана во Џорџија. Добродушната Ени Вилсон од неодамна е вдовица. Таа е мајка на три момчиња и има посебна дарба - видовитост, којашто ја користа за издршка на семејството. По исчезнувањето на богатата, преубава и промискуитетна Џесика Кинг, ликот на нејзиното осакатено тело почнува да ја прогонува Ени во визиите. Во недостиг на докази, властите ѝ се обраќаат за помош на Ени. Таа треба да се соочи со најмрачните длабочини на својата дарба и да влезе во најужасните кошмари...

Слики

Дарба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Низ мрачен ходник (2018)

  image
  Кит (Ана Софија Роб), е млада и проблематична девојка која ја праќаат во таинственото интернатско училиште Блеквуд поради темпераментот со кој нејзината мајка...
 • Мајка! (2017)

  image
  Живеејќи мирен живот на село со својот маж поет (Хавиер Бардем), една млада жена (Џенифер Лоренс) започнува да се чувствува загрозена кога доаѓањето на еден...
 • Среќен како Лазаро (2018)

  image
  Лазаро, млад и многу добар селанец за кого често мислат дека е приглупав, и Танкреди, млад аристократ прогонуван од својата фантазија, создаваат силна врска кога...
 • Несвета (2021)

  image
  „Несвета“, засновано врз книгата бестселер „Светилиште“ од Џејмс Херберт, ја следи Алис, млада девојка со оштетен слух, која откако наводно е посетена од Дева...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.