poster

Мамурлак 2

The Hangover Part II (2011)

комедија, мистерија | САД, Тајланд
Режисер: Todd Phillips

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.26/10
(57 гласови)

СОДРЖИНА

Две години по ергенската забава во Лас Вегас, Фил, Сту, Алан и Даг патуваат во егзотичниот Тајланд за свадбата на Сту. Сепак, планот на Сту за мирен ручек тргнува во погрешна насока. Тешко може да се замисли она што се случува во Бангкок!
Подготвени сте за уште една рунда? Во продолжението на хит комедијата која ги скрши рекордите, Фил (Бредли Купер), Сту (Ед Хелмс), Алан (Зак Галифијанакис) и Даг (Џастин Барта) патуваат во егзотичниот Тајланд за свадбата на Сту. По незаборавната ергенска забава на Даг во Лас Вегас, Сту не ризикува и организира безбеден и мирен ручек пред својата свадба. Сепак, работите не се одвиваат секогаш онака како што сме ги испланирале. Можеби она што ќе се случи во Вегас останува во Вегас, но не можете ни да го замислите она што ќе се случи во Бангкок. Замислете си мајмуни, тетоважи и враќање на г. Чау! Познатиот режисер на комедии Тод Филипс повторно се соединува со својата хумористична четворка разгалени ѕвезди за уште една светска авантура со „Глутницата“.

Слики

Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2Мамурлак 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Наш муж Талијан (2004)

  вторник
  image
  Мариа (Мариа Гразиа Цуцинотта) израѓује сандале и живи у Италији. Њезин супруг Винцензо (Пиерфранцесцо Фавино) одлази од куќе како би се окушао као кипар у Неw...
 • Што е љубовта (2007)

  вторник
  image
  Том планира да изненади Сару вереничким прстеном, а свог најбољег пријатеља замоли да буде сведок просидби која ќе се десити на светог Валентина. Невоља је у томе...
 • Цигари на парче (2011)

  вторник
  image
  Боби, њујоршки џепчија кој насекаде се претставува како брокер, ја предизвикува судбината кога ќе украде значка од њујоршки детектив, поради незадоволството на...
 • Семоќниот Еван (2007)

  вторник
  image
  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.