poster

Escape to Burma

Escape to Burma (1955)

Режисер: Allan Dwan

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 9/10

СОДРЖИНА

This trite melodrama was one of the last films to be directed by veteran Allan Dwan and, along with a clutch of similar movies, it contributed to the decline of RKO. Barbara Stanwyck and Robert Ryan - so good together in the same studio's Clash by Night - are wasted here, playing lovers in the jungle whose tryst is disturbed by David Farrar when he attempts to arrest Ryan for murder. There's a last-minute twist, but you'll be numb with boredom before then, despite the glossy Technicolor and the professional - perhaps dutiful would be a more appropriate - performances of the three leads. This is for 1950s period enthusiasts and die-hard fans of the stars only.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писмо за кралот (2008)

  вторник
  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Таа се викаше Џо (2020)

  денес
  image
  Кога насилниот зависник очув на 10-годишната Џо се предозира со хероин, таа паничи кога доаѓа полицијата и бега со нејзината имагинарна пријателка Селма во...
 • Градот Ембер (2008)

  денес
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
 • Робо (2019)

  денес
  image
  Митyа Привалов има дванаест година, и жели цртати стрипове о суперјунацима. Проблем је што његови родитељи не разумију ту његову страст и желе да се Митyа бави...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.