poster

Набљудувач

The Resident (2011)

Трилер, Криминал, Драма, Xорор, Комедија, Mистерија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Antti Jokinen
Film Thriller | петок | 05:35

рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 7/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

Двојната добитничка на Оскар, Хилари Свонк, е Џулиет, прекрасна лекарка која се разделила од сопругот и нашла совршен стан во Њујорк за да започне нов живот. Станот има пространи соби, спектакуларен поглед и внимателен и згоден сопственик. Но зад секој ѕид се кријат тајни и во секоја соба ужас, а Џулиет има чувство дека не е сама. Дека некој ја набљудува. Дека некој ја следи. И сите се во опасност кога ќе открие ужаси на својот куќен праг. Но како да се запре злото што не може да се види пред да биде предоцна? Џефри Дин Морган и актерската легенда Кристофер Ли се ѕвездите на овој шокантен филм кој доаѓа од прославеното студио за хорор филмови, Хамер Филмс.

Слики

НабљудувачНабљудувачНабљудувачНабљудувачНабљудувачНабљудувачНабљудувачНабљудувач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џезабел (2014)

  image
  Вративши се у свој дом из дјетињства у Лоусијани не би ли се опоравила од страшне аутомобилске несреќе, Јессабелле се суочава са духом који је ишчекивао њезин...
 • Петак тринаести 2 (1981)

  image
  Двоје младих људи сазнаје за строго чувану тајну о постојању живота после смрти и пакла у коме тече паралелан живот. На петак 13., једини дан у току године када...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
 • Готика (2003)

  image
  Др Миранду Греј оптужују за брутално убиство њеног супруга и затварају је на психијатријско одељење болнице у којој иначе ради. Она се не сеќа убиства, а њен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.