poster

The Real Queens of Hip Hop: The Women Who Changed the Game

The Real Queens of Hip Hop: The Women Who Changed the Game (2021)

Режисер: Fatima Curry

рејтинг: 5.1/10

Содржина

An intimate look at the evolution and impact of women emcees and rappers, told by the trailblazing artists who helped create a musical and cultural empire.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.