poster

LEGO Star Wars: The New Yoda Chronicles - Raid on Coruscant

LEGO Star Wars: The New Yoda Chronicles - Raid on Coruscant (2014)

Режисер: Michael Hegner

Оценка на корисникот: 7.1/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

The Emperor uses the information on the recovered Holocrons to launch devastating attacks on planets sympathetic to the Rebellion. Luke knows there's only one solution: a daring raid on Coruscant to get the Holocrons back.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.