poster

Dungeons&Dragons: Чест меѓу крадците

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (2023)

Акција, Авантура, Комедија, Фантазија | САД, Канада, Обединетото Кралство, Исланд, Ирска, Австралија

Каде да се погледне
Во кината од 30.3.23
Cineplexx
рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 6/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Шармантен крадец и група од неверојатни авантуристи изведуваат епски грабеж за да ја вратат изгубената реликвија, но работите тргнуваат опасно наопаку кога ќе се судрат со погрешни луѓе. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves го носи богатиот свет и разиграниот дух на легендарната игра за играње улоги на големиот екран во урнебесна и исполнета со акција авантура.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.