poster

Каква врска има љубовта со тоа?

What's Love Got to Do with It? (2022)

комедија, романса | Обединетото Кралство
Режисер: Shekhar Kapur

Каде да се погледне
Во кината од 16.2.23
Cineplexx
Оценка на корисникот: 6.7/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Како во денешниот свет можеш да пронајдеш вистинска љубов?
За Зои, документаристка и зависничка од дејтинг апликации, повлекувањето на десно носи само погрешни мажи. За Каз, нејзиниот најдобар другар од детството, одговорот е во следење на чекорите на неговите родители - договорен брак со стројници.
Зои го снима патувањето на нејзиниот пријател од Лондон до Лахоре, да се ожени со непозната девојка, одбрана од неговите родители. Таа почнува да се прашува дали можеби ќе научи нешто поинакво за љубовта од различниот пристап на наоѓање љубов.

Слики

Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?Каква врска има љубовта со тоа?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
  • Ќе се сретнеме во Шкотска (2023)

    image
    Писателката е испратена во Шкотска за да ја земе книжевната награда за својот шеф, а атрактивен шкотски поет брзо ја заменува со некој друг. Сега таа ќе треба да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.