рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 8/10
(82 гласови)

Содржина

Филмска екипа „Националне географије“ плови Амазоном, у жељи да направи документарац о последњем преживелом племену у џунгли. На путу они спасавају ловца коме је брод потонуо. Када је капетан брода пао у кому због тога што га је напао отровни инсект, ловац преузима команду над бродом, али и над целом посадом која ускоро постаје његов талац. Он их омамљује опојним средствима како би могао да их контролише, а све због свог сулудог циља да ухвати џиновску анаконду.

Слики

АнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнакондаАнаконда

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Невидливиот човек (2000)

  image
  Кога водач на тим научници доброволно се пријавува за експеримент за човечка невидливост, сè полека трга наопаку и мора да се трпат страшни последици.
 • Во лавиринтот на гризлито (2015)

  image
  Џејмс Марсден, Томас Џејн, Пајпер Перабо и Били Боб Торнтон играат во оваа авантура преполна со акција, која се одвива во дивината на Алјаска. Откако една...
 • Мрачна вода (2007)

  image
  Грејс, нејзиното момче Адам и нејзината помала сестра, Ли се на одмор во северна Австралија, и одлучуваат да одат на пловење по реката со Џим, нивниот водич....
 • Најмрачниот час (2011)

  image
  „Најмрачниот час“ е приказна за петмина млади луѓе кои се заробени во Москва, борејќи се за живот при еден разурнувачки вонземски напад. Трилерот ја нагласува...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.