СОДРЖИНА

Во интелектуалниот трилер „Адвокатот со Линколн“, Метју Мекoнаги го игра Мајкл „Мик“ Халер, итар и харизматичен адвокат од Лос Анџелес, кој работи од задното седиште на својот „Линколн Континентал“ седан автомобил. Иако поголем дел од кариерата има минато застапувајќи ситни криминалци од дното, Мик неочекувано го добива случајот на својот живот, бранејќи го богатиот плејбој од Беверли Хилс (Рајан Филипе) кој е обвинет за обид за убиство. Сепак, она што навидум изгледа дека е очигледен случај со голема финансиска награда, одеднаш се претвора во смртоносен натпревар помеѓу двајца мајстори на манипулацијата и во криза на совеста за Халер.

Слики

Адвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со ЛинколнАдвокатот со Линколн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Хроникл: Длабока вода (2019)

  вторник
  image
  Алекс Мекферсон ја истражува смртта на еден човек чија сопруга речиси сигурно ќе биде осудена за убиство. Но наскоро Алекс е уверена дека сопругата е невина, а...
 • Писател од сенка (2010)

  вторник
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Последњи посао (2017)

  вторник
  image
  Наиме, морају се борити против страшног борбеног пса, а у исто време промишљају о љубави, страху и погрешним потезима који су их довели на место на коме се налазе...
 • Граница (2018)

  вторник
  image
  Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го прочита. Кога нема да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.