poster

Мачнина

Heartburn (1986)

Режисер: Mike Nichols
Cinemax 2 | денес | 11:00

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Рејчел пишува за храна во угледно списание од Њујорк, а на една венчавка се запознава со Марк, колумнист од Вашингтон, и се вљубува во него. Купуваат куќа, имаат ќерка и Рејчел мисли дека ќе бидат среќни до крај...
Мерил Стрип и Џек Николсон се чудесни заедно во овој поглед кон современата романса. Рејчел пишува за храна во угледно списание од Њујорк и на една венчавка се запознава со Марк, колумнист од Вашингтон. Тие се вљубуваат и покрај неговата резервиранист кон бракот. Купуваат куќа, имаат ќерка и Рејчел мисли дека ќе живеат среќно до крајот на животот. Но, открива дека Марк има љубовна врска, додека таа се тетерави наоколу со втората бременост.

Слики

МачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнинаМачнина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Grand Hotel Excelsior (1982)

  вторник
  image
  Taddeus is the manager of the Grand Hotel Excelsior. The Summer season begins in May and since then many odd persons frequent the hotel. There is Ilde Vivaldi, in...
 • Степфордските сопруги (2004)

  вторник
  image
  Џоана Еберхарт (Никол Кидман) е успешна ТВ продуцентка и е близу до добивање уште една Еми награда кога е отпуштена од работа во престижна ТВ мрежа. Тогаш таа...
 • Вампирки (2012)

  вторник
  image
  Две женси вампирки во модерните денови на Њу Јорк се соочуваат со тешки романтични можности.
 • Dad's Army (2016)

  вторник
  image
  The Walmington-on-Sea Home Guard platoon deal with a visiting female journalist and a German spy as World War II draws to its conclusion.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.