СОДРЖИНА

Еден студент по ветерина ја среќава главната ѕвезда на еден циркус и тие двајца се поврзуваат преку нивната грижа за еден посебен слон. И покрај сите проблеми, меѓу кои е и бесот на нејзиниот опасен сопруг, двојката наоѓа доживотна љубов.
Врз основа на ценет бестселер, „Вода за слонови“ претставува епска приказна за забранета љубов во едно волшебно место, исполнето со авантури, чуда и голема опасност. Студентот по ветерина Џејкоб се среќава и се вљубува во Марлена, ѕвездата на еден циркус со шарм од минатото. Тие ја откриваат убавината во светот на „Биг Топ“ и нив ги спојува грижата за еден посебен слон. И покрај сите проблеми, меѓу кои е и бесот на Август, харизматичниот но и опасен сопруг на Марлена, Џејкоб ја спасува Марлена од несреќниот живот и двојката наоѓа доживотна љубов.

Слики

Вода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слоновиВода за слонови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Животот нема правила (1999)

  image
  Хомер е сираче во Сент Клод, Мејн. Тој никогаш не бил посвоен, па му станал миленик на директорот на сиропиталиштето, д-р Ларч, кој на Хомер му го пренесува сето...
 • Пријатељице (1955)

  image
  Млада Цлелиа враќа се из Рима у родни град Торино гдје намјерава отворити модни салон. У Торину се почиње дружити с Росеттом и њезине три богате пријатељице......
 • И Бог створи жену (1956)

  image
  Жилијет је осамнаестогодишња секс-бомба без родитеља. Суочена с повратком у сиротиште, удаје се за наивног Мишела. Но, онај ко би могао да унесе пометњу у ту и...
 • Далеку од рајот (2002)

  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.