рејтинг: 3.9/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага по одговори, Карл ќе дојде кај неговиот брат Брајан, еден од најголемите експерти за картографија.Но токму заради таа карта еден криминалец ќе го киднапира Карл и ќе го одведе на Панамскиот канал, а Брајан ќе тргне во неговата најголема авантура...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сам во темнината (2005)

  денес
  image
  Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на...
 • Полицајци за починати (2013)

  денес
  image
  Во оваа натприродна акциона комедија Рајан Рејнолдс игра улога на еден убиен чикашки полицаец кој е регрутиран да работи во Одделот за починати, заедно со...
 • Робин Худ: Принц на крадците (1991)

  денес
  image
  Робин од Локсли се враќа дома и открива дека татко му е убиен од Шерифот на Нотингем. Робин се здружува со Азим, Литл Џон и Вил Скарлет за да го спаси кралството.
 • Воз за Бусан: Зона зомбија (2020)

  денес
  image
  Радња овог филма нас враќа на корејско полуострво четири године након што је кренула зомби апокалипса. Подручје на коме је некада била Кореја, сада је потпуно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.