Краљ зла

Rawhead Rex (1986)

Xорор, Фантазија, Трилер, Mистерија | Ирска, Обединетото Кралство
Режисер: George Pavlou

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10

Содржина

Ireland will never be the same after Rawhead Rex, a particularly nasty demon, is released from his underground prison by an unwitting farmer. The film follows Rex's cross country rampage, while a man struggles to stop it.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • 13 Духова (2001)

    image
    Артур и његово двоје деце су наследили некретнину свога ујака Кирка: стаклену куќу која служи као затвор за 12 духова. Када породица уѓе у куќу, схватају да су...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.