Foreign Fields

På fremmed mark (2000)

драма, воени | Данска, Естонија
Режисер: Aage Rais-Nordentoft

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.5/10
(51 глас)

СОДРЖИНА

Jacob, a farm boy from Denmark, joins U.N. Brigade's peacekeeping force in Bosnia, where he witnesses refugees trying to escape their war-torn villages. There, Jacob is befriended by Sergeant Holt, a cynical soldier.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.