Down Here

Down Here (2014)

Режисер: Teach Grant

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10

СОДРЖИНА

When an alcoholic detective fights to find a murderer targeting street workers in Vancouver's Downtown Eastside, he struggles to escape the haunting memories of his past and unexpectedly finds solace within the fragile community he endeavours to protect.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.