Ferocious

Ferocious (2013)

трилер | Канада
Режисер: Robert Cuffley

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.3/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Amanda Crew stars as Leigh Parrish, a successful actress on a trip home to visit her small town roots. While dodging the careful eye of her manager (Dustin Milligan), Leigh, steps out from the lights and cameras and into the shadows of her old life, confronting her unsavory past and ex-employer, Maurice (Kim Coates).

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.