СОДРЖИНА

Највеќи градови Европе у опасности су од ирачких пројектила са антраксом. Уједињене нације не желе дозволити отворени напад по војним циљевима у Ираку па Сједињеним Државама не преостаје друго него оформити посебан ударни тим. Бившем припаднику ваздушних снага, Лију Милеру (Даниел Балдwин), задано је оснивање самоубилачког тима задуженог за саботажу опасних пројектила. Свестан да овакви задаци захтевају радикалне борце, Милер окупља необичну екипу састављену од отпадника из војске и проблематичних типова. Но хоќе ли новооформљена јединица командоса стиќи на време?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Shpërthimi (1974)

  image
 • Борец (2007)

  image
  Aјшa учи во средно училиште и нејзиниот татко кој што е дојден во Данска како имигрант од Турција, е убеден дека таа ќе стане доктор. Ајшa сепак повеќе сака да...
 • Опасна задача (2004)

  image
  Претседателот на една африканска земја изјавува дека буџетот за вооружување ќе го претвори во буџет за наводнување. Новинарот Мајкл Пауер набргу дознава дека...
 • Топ ган (1986)

  image
  Кога студентите на елитното училиште за обука на пилоти на борбени авиони се натпреваруваат кој ќе биде најдобар, еден смел млад пилот (Том Круз) од својата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.