рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8.27/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Филмови из овог серијала прате дијаболичне шеме серијског убице под надимком "Јигсаw". Он поставља сценографију за своје умоболне игре, које тестирају моралност његових жртава.
Свако ко се усуди да игра слагалицу страве и разреши њену мистерију, или умире или бива тешко повреѓен.
Сурови убица је мртав, а полицајац Риџ је тешко повреѓен. Након што постане јасно да ќе „Јигсаw" наставити игру чак и из гроба, полицајац Хофман мистериозно нестаје.
Игра није престала, страва опет почиње...
У главним улогама: Тобин Бел, Костас Мандилор, Скот Патерсон...

Слики

Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5Слагалица страве 5

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бројач на карти (2021)

  денес
  image
  Поранешниот американски војник Вилијам Тел (Оскар Ајзак) некогаш служел во Ирак. Сега талка по казината како играч на карти, бегајќи од своето минато. Неговото...
 • Тексашка поља смрти (2011)

  денес
  image
  Инспирисана истинитим догаѓајима из седамдесетих о убиствима у непосредној близини малог места крај града Тексас, филмска прича прати локалног детектива за...
 • Убиство близу стрмната карпа (2015)

  денес
  image
  Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо,...
 • Праведно убиство (2008)

  денес
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.