NetForce

NetForce (1999)

Режисер: Rob Lieberman

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.1/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Set in the year 2005, a division of the FBI, called "NetForce" has been initiated to investigate Internet crime. A Bill Gates-type character finds a loophole in his new web browser which enables him to gain control of the Internet. Net-Force, headed by Kristofferson and Bakula's characters set out to stop him.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.