Red Sun Rising

Red Sun Rising (1994)

Акција | САД, Јапонија
Режисер: Francis Megahy

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.2/10

Содржина

Thomas Hoshino (Willson) is a tough Japanese detective, who lost his partner by a deadly Yakuza killer Jaho (Lew). He tracks down the killer and his master to Los Angeles, where he teams up with Det. Karen Ryder (Farrell). Soon they discover that Yakuza prepares a gang war and weapon smuggling. Hoshino must find a way to defeat the killer who posses mystical ninja powers.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.