Vlad the Impaler

Deliler (2018)

Режисер: Osman Kaya

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 3/10

СОДРЖИНА

The true story of 7 oddly dressed fearless men of ottoman army fight against cruel Vlad.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Gettysburg (1993)

  image
  The four and 1/4 hour depiction of the historical and personal events surrounding and including the decisive American civil war battle features thousands of civil...
 • Природна светлина (2021)

  image
  Годината е 1943; Иштван Семетка (Ференц Сабо), е едноставен фармер кој служи како каплар во специјалната единица на унгарската армија, сојузници на окупаторските...
 • Пад Италије (1981)

  image
  Пад Италије покреќе војске, доводи до панике, окршаја, суровости, освета. У острвском месту све то оставља дубоке трагове. Командант партизанског одреда, тип...
 • ЈУЛИЈ ЦЕЗАР (2002)

  image
  Епски приказ на Јулиј Цезар, последниот римски диктатор, чија смрт воедно го означува крајот на Римската Република. Оваа приказна ги бележи и неговите воени...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.