СОДРЖИНА

Агентот на ФБИ, Вил Греам, предвремено пензиониран, повикан e за да го фати серискиот убиец кој е познат како Забна самовила. Тој бара помош од својот голем противник, канибалот д-р Ханибал Лектор, за да може да го фати убиецот...
Поранешниот агент Вил Греам (Едвард Нортон) е стручњак во полето на истрагите, кој си заминал од Бирото откако за малку ќе го изгубел својот живот при фаќањето на таинствениот д-р Ханибал Лектор (Ентони Хопкинс). По повеќе години и по една серија особено сурови убиства, Греам неволно се согласува да се врати од пензија за да помогне во решавањето на мистериозниот случај. Но наскоро тој сфаќа дека за да се фати серискиот убиец, познат како Забна самовила, треба да се најде начин да се влезе во неговиот ум. А најблиску до тоа е да се истражи умот на еден друг убиец, кој е исто толку брилијантен и изопачен. За Греам тоа значи соочување со своето минато и со својот поранешен противник д-р Лектор, кој сега се наоѓа во затвор.

Слики

Црвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змеј

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • И.Т. (2016)

  денес
  image
  Мајк Реган има сѐ што може да посака - совршена сопруга, прекрасна ќерка и успешен бизнис. Живее навидум совршен живот сѐ додека еден ден не се најде во игра на...
 • Мистериите на Ема Филдинг: Поотровно од смртта (2019)

  денес
  image
  Ема се подготвува за водителската улога на една конференција на археолошките здруженија, но уште на отворањето, претседателката на здруженијата е отруена и паѓа...
 • Плес с криминалом (1947)

  денес
  image
  Возач таксија у Лондону инфилтрира се у банду криминалаца и одлучује разоткрити ту скупину и њиховог воѓу...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Смртоносна соба (2015)

  денес
  image
  Пријателката на Џенифер, Адријана, има проблеми со продажбата на една викторијанска вила поради приказната дека во куќата има една тајна соба и дека никој не може...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.