рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8/10
(114 гласови)

СОДРЖИНА

Агентот на ФБИ, Вил Греам, предвремено пензиониран, повикан e за да го фати серискиот убиец кој е познат како Забна самовила. Тој бара помош од својот голем противник, канибалот д-р Ханибал Лектор, за да може да го фати убиецот...
Поранешниот агент Вил Греам (Едвард Нортон) е стручњак во полето на истрагите, кој си заминал од Бирото откако за малку ќе го изгубел својот живот при фаќањето на таинствениот д-р Ханибал Лектор (Ентони Хопкинс). По повеќе години и по една серија особено сурови убиства, Греам неволно се согласува да се врати од пензија за да помогне во решавањето на мистериозниот случај. Но наскоро тој сфаќа дека за да се фати серискиот убиец, познат како Забна самовила, треба да се најде начин да се влезе во неговиот ум. А најблиску до тоа е да се истражи умот на еден друг убиец, кој е исто толку брилијантен и изопачен. За Греам тоа значи соочување со своето минато и со својот поранешен противник д-р Лектор, кој сега се наоѓа во затвор.

Слики

Црвениот змејЦрвениот змејNBCUNBCUNBCUNBCUЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змејЦрвениот змеј

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Значка на честа (2015)

  image
  Двајца детективи за наркотици се под истрага откако едно дете е убиено за време на насилно запленување дрога…
 • Субура (2015)

  image
  „Субура“ го истражува организираниот криминал во Рим преку приказната за гангстерот наречен Самурај. Тој сака крајбрежјето на Остија да го претвори во коцкарска...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Бројач на карти (2021)

  image
  Поранешниот американски војник Вилијам Тел (Оскар Ајзак) некогаш служел во Ирак. Сега талка по казината како играч на карти, бегајќи од своето минато. Неговото...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.