Abducted: The Carlina White Story

Abducted: The Carlina White Story (2012)

Режисер: Vondie Curtis-Hall

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.7/10
(62 гласови)

СОДРЖИНА

A baby abducted at birth and raised by the woman who took her, eventually discovers she is a missing child, reconnects with her birth parents, and struggles with choosing between her two identities.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.