рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Авантура во алтернативен универзум која засекогаш ќе го смени начинот на кој обожавателите на стрипови ги гледаат омилените суперхерои.
Во „Лига на правдата: Криза на две земји“, Лекс Лутор ги регрутира суперхероите за да ја спасат земјата.Во еден алтернативен универзум, херојскиот Лекс Лутор се бори за да ја спаси својата планета од една злобна варијанта на „Лигата на правдата“! Сега, за да ја спаси земјата, Лутор ја најмува „Лигата на правдата“ од криминалниот синдикат на неговиот универзум, кој е составен од банда злосторници со супер моќи, кои се еднакви на оние од „Лигата на правдата“. А во крајната борба помеѓу доброто и злото, не виси само судбината на двете земји, туку и континуитетот на сето постоење! Гласовите ги позајмија Џејмс Вудс, Марк Хармон, Крис Нот, Џина Торес и Брус Дејвисон.

Слики

Лига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земји

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Марвел Супер Херо Адвентурес: Фрост Фигхт! (2015)

  image
  Јунаци Марвела уједињују се како би покушали зауставити Локија и леденог дива Yмира да не украду моќи Дједа Божиќњака и освоје свијет.
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • DC Лигата на супер-миленици (2022)

  image
  Во „DC Лигата на супер-миленици“, суперкучето Крипто и Супермен се неразделни најдобри пријатели кои споделуваат исти супермоќи и заедно се борат против...
 • Приче из скривеног града: Банда чупавих репова (2020)

  image
  На периферији Скривеног града живи Меги Копачевиќ, раздражљива вомбатица која живи усамљено у нади да ќе једног дана пронаќи свог животног партнера. У једном од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.