СОДРЖИНА

Авантура во алтернативен универзум која засекогаш ќе го смени начинот на кој обожавателите на стрипови ги гледаат омилените суперхерои.
Во „Лига на правдата: Криза на две земји“, Лекс Лутор ги регрутира суперхероите за да ја спасат земјата.Во еден алтернативен универзум, херојскиот Лекс Лутор се бори за да ја спаси својата планета од една злобна варијанта на „Лигата на правдата“! Сега, за да ја спаси земјата, Лутор ја најмува „Лигата на правдата“ од криминалниот синдикат на неговиот универзум, кој е составен од банда злосторници со супер моќи, кои се еднакви на оние од „Лигата на правдата“. А во крајната борба помеѓу доброто и злото, не виси само судбината на двете земји, туку и континуитетот на сето постоење! Гласовите ги позајмија Џејмс Вудс, Марк Хармон, Крис Нот, Џина Торес и Брус Дејвисон.

Слики

Лига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земјиЛига на правдата: Криза на две земји

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Снежана и седам патуљака (2019)

  денес
  image
  Овога пута чаролија се не скрива у јабуци него у магичној црвеној ципелици помоќу које ќе се принцеза ослободити клетве која ју је претворила у патуљка! Велика...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Мртвата невеста (2005)

  денес
  image
  Тим Буртон ни претставува една морничава легенда што е заснована на руска народна приказна од 19 век, во која еден млад маж по грешка се жени за труп додека се...
 • Напред (2020)

  денес
  image
  Двајца браќа виленици, Ијан и Барли, се впуштаат во волшебна мисија да поминат уште еден ден со починатиот татко. Како секоја добра авантура, нивното патешествие...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.