poster

Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence (1984)

мистерија, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Desmond Davis, Alan Birkinshaw

рејтинг: 5.0/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Погрешното момче од соседството (2019)

  петок
  image
  Откако тинејџерката Кејти е осудена на домашен притвор, таа се вљубува во згодното момче Џон, нововселениот сосед. Иако нивната афера на почетокот изгледа...
 • Ниедно добро дело (2014)

  денес
  image
  Тери е посветена сопруга и мајка на две деца кои живеат идеален живот во предградијата на Атланта кога шармантниот но опасен избеган затвореник Колин се појавува...
 • Лето за сеќање (1990)

  денес
  image
  Крајем деветнаестог столеќа, загребачки национално свесни гимназијалац Густав одлази на село, где проводи школски распуст. Ту се зближи са деликатном девојчицом...
 • Европа (2021)

  денес
  image
  Камал, млад Ирачанин који путује у Европу преко турско-бугарске границе, ухапшен је од стране бугарске граничне полиције, али он побегне и наѓе се у наизглед...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.