СОДРЖИНА

Обучениот убиец на КГБ, ЕДВАРД ГЛЕН (шифра, ИКАР), пред извесен број години работел како притаен агент во САД. Но, по падот на Советскиот сојуз, наскоро се нашол во странска земја каде не може никому да верува. Решен да избега од своето замрсено постоење, ЕДВАРД се обидува да почне одново. Го менува името, формира семејство и се обидува да почне свој легитимен бизнис што може да го извади од неговиот крвав свет. Но, колку подлабоко ЕДВАРД навлегува во подземјето, толку повеќе е присилен да го балансира својот нов живот како семеен човек со стариот, како убиец. Но, човек како ЕДВАРД не може долго да бега од своето мрачно минато... По еден несреќен случај, идентитетот на ЕДВАРД се дознава и минатото почнува да му се руши врз него. Сега го ловат ловецот, а откако една рутинска работа се покажува дека е наместена, ЕДВАРД сфаќа дека сега тој е метата. ЕДВАРД е соочен со некои од најсмртоносните убијци и е вовлечен во крвава борба за својот живот. Иако на ЕДВАРД му е познат концептот на борба до смрт, овојпат ризикува многу повеќе. Луѓето кои сакаат да го убијат се смртно решени да го најдат, па дури тоа да значи и да тргнат по она што најмногу го сака, неговото семејство. Но, наскоро, ЕДВАРДС е присилен да се соочи со демоните од минатото и да ги заштити саканите во сегашноста. Мора да се бори против сѐ за да го спаси единственото правилно нешто што го сторил во животот, но не можел да го задржи. Мора да дознае кој го бара и да си го спаси семејството пред да стане предоцна.

Слики

ИкарИкарИкарИкарИкарИкарИкарИкарИкарИкар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хълк (2003)

  денес
  image
  Класичниот лик од стриповите на Марвел оживува во ненадминливата визија на добитникот на Оскар, Анг Ли.
 • Шест куршуми (2012)

  денес
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
 • Богови Египта (2016)

  денес
  image
  Опстанак човечанства је у рукама обичног смртника, хероја Бека, којег глуми Брентон Твејтс. Бек се удружио са египатским богом Хорусом (Николај Костер-Волдо) да...
 • Поткажувач (2013)

  денес
  image
  Сопственикот на градежна фирма Џон Метјуз (Двејн Џонсон) дознава дека син му, со кого не живеат заедно, е уапсен за поседување дрога и, наместо на факултет, ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.