рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 5.4/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Приказна за млада пациентка на психијатрија, која бега во живописниот свет на фантазијата, каде бара од четири други девојки да се здружат за да избегаат од ужасната судбина во рацете на нивните заробувачи, пред да стане премногу доцна...
Епска акциона фантазија, која нè води во живописната фантазија на една млада девојка чиј свет од соништата обезбедува бегство од нејзината мрачна реалност. Неограничена со времето и просторот, таа е слободна да оди каде што ја носи умот, а нејзините неверојатни авантури ги поместуваат границите меѓу реалноста и фантазијата. Таа е затворена против својата волја, но Бејбидол ја нема загубено волјата да преживее. Решена да се бори за својата слобода, таа убедува четири други девојки, повлечената Свит Пи, нерезервираната Рокет, итрата Блонди и верната Амбер, да се здружат заедно и да се обидат да ја избегнат ужасната судбина во рацете на нивните заробувачи Блу и Мадам Горски, пред да може мистериозниот Хај Ролер да дојде по Бејбидол. Предводени од Бејбидол, девојките се впуштаат во фантастична војна против сè, од самураи до змии, со виртуелниот арсенал што им е на располагање. Тие заедно мора да решат што би жртвувале за да останат живи. Но со помошта од Мудрецот, нивното неверојатно патување, доколку биде успешно, ќе ги доведе до слобода.

Слики

Неочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударНеочекуван ударWarner BrosWarner Bros

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Кралот на шкорпиите (2002)

  image
  Пустински војник се бори со војска која ја уништува неговата земја. Тој ја заробува главната гатачка на непријателот, заминува во длабочината на пустината со неа...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Wарцрафт Почетак (2016)

  image
  Мирно царство Азерота стоји на ивици рата кад се њихова цивилизација суочи са неустрашивом расом освајача: Орк ратници беже из свог дома који је на рубу пропасти...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.