poster

Наследство

The Estate (2022)

комедија | Обединетото Кралство
Режисер: Dean Craig

Каде да се погледне
Во кината од 15.12.22
Cineplexx
Оценка на корисникот: 7.8/10
(54 гласови)

СОДРЖИНА

Две сестри се обидуваат да ја придобијат својата болна тетка за да станат наследнички на нејзиниот имот. Но ништо не оди поплан кога ќе дознаат дека сите од семејството ја имаат истата идеја.

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.