СОДРЖИНА

Ејб су пред његовим очима убијени жена и син. Мушкарац који их је убио потом је усмртио себе. Неколико дана после, очајном Ејбу недостаје његова породица И он покушава да изврши самоубиство. Спашава га његов пријатељ Марти. Након блиског сусрета са смрќу, Ејб почиње да примеќује белу светлост и успева да чује говор духова кроз статички електрицитет и сметње на електричним апаратима. Ускоро схвата да је бела светлост која окружује људе знак да ќе ускоро умрети

Слики

Глас смрти 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аџии (2021)

  недела
  image
  Паулиус е симпатичен средовечен расипник прогонуван од сеќавањата за неговиот мртов брат Матеус, кој бил убиен пред четири години, што го довело во лоша состојба...
 • БРОУКЕН ХИЛ (2009)

  недела
  image
  Аустралија. Талентован тинејжер композитор Томи, машта да упише славну музичку школу Сyднеy Цонсерваториум оф Мусиц. Нажалост у том делу земље где живи тешко је...
 • Врколак (2010)

  недела
  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Црн полицаец (2017)

  недела
  image
  Црн полицаец е турнат преку работ, а своите фрустрации ќе ги истури на привилегираната заедница која се заколнал дека ќе ја штити.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.