рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот се одвива во 1960-те. Чау е уредник на весник и со сопругата се сели во нова зграда. Речиси истовремено, Ли-Жен, убавата секретарка и нејзиниот сопруг-директор, исто така се вселуваат.
Чау има тајна. Мала тајна која првобитно е наменета да биде слатка одмазда, но завршува како албатрос. Го прогонува. Делот со заведувањето беше горок и сладок, без сомнеж. Ли-Жен, чиј сопруг веќе некое време има прељубничка афера со сопругата на Чау, се препушта на додворувањата кои Чау внимателно ги прикажува. Ли-Жен не мислеше дека ќе падне толку ниско. Таа мислеше дека само е љубопитна околу тоа како луѓето можат да ги остават своите нормални, среќни животи и да навлезат во компромитирачка ситуација на живот во серија од лаги. Таа мислеше дека само ќе ѕирне и ќе се врати. И тогаш таа падна. Одмаздата беше целосна. Или барем така се чинеше. И тогаш почна да се чувствува горчливиот вкус кој следи. Во таквата несреќна судбина, тие маневри почнуваат да имаат повратен ефект. Чау, кој ја посакува Ли-Жен, станува жртва на самиот себеси. Жртва на своето тајно срце. „Сум чул дека порано, кога луѓето сакале некоја тајна да им падне од срцето, тие оделе на планина и копале дупка за таму да ја закопаат тајната“. Со тие мисли, Чау по повеќе години заминува во Ангкор Ват.... за тајната да му падне од срце.

Слики

Расположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубовРасположени за љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Unanswered Prayers (2010)

  image
  After his football career, Ben Beck returned to his Virginia small town and joined the family building firm. His family happiness with wife Lorrie and adolescent...
 • Скривена боја ствари (2017)

  image
  Тео је маркетиншки стручњак. Заводљив и шармантан, ужива у животу као љубитељ жена. Емма је лијепа, живахна и слијепа од своје 16. године. Сљепоќа је, меѓутим,...
 • Островот на Бергман (2021)

  image
  Еден пар се повлекува на островот што го инспирирал Ингмар Бергман, за да напишат сценарија за нивните идни филмови кога линијата меѓу реалноста и фикцијата...
 • Трагови црне девојке (1972)

  image
  Железничар у граду доживи љубавну ноќ са периферијском проститутком. Затим они почињу заједнички живот али убрзо она одлази од њега. Очајан и остављен, покушава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.