СОДРЖИНА

Цларк Wилхелм Грисwолд (Ц. Цхасе), његова жена Еллен (Б. Д'Ангело) те син Рустy (Е. Ембрy) и кќи Аудреy (М. Ницхолс) чине типичну америчку обитељ. Живе у Цхицагу и највеќе им је весеље у животу отиќи на допуст. Цларк је управо добио новчану награду на послу јер је изумио неки конзерванс за храну. Стога одлучи да сви оду у Лас Вегас гдје ќе се добро забавити, а родитељи ќе још прославити и двадесетогодишњицу брака. Чим стигну у Лас Вегас, почну се низати неприлике које увијек заврше комично. Веќ на почетку Цларк изгуби у коцкарници на карташкој игри 300 долара у петнаест минута. Син и кќи, који још нису пунољетни, не смију се коцкати. У спектакуларном чаробњачком схоwу Цларк накратко нестане и проведе неко вријеме с тигровима. У коцкарници затим налети на брбљавог роѓака Еддиеја (Р. Qуаид) који цијелу обитељ позове на своје имање...

Слики

Одмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у ВегасуОдмор у Вегасу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  четврток
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  четврток
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  четврток
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  четврток
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.