СОДРЖИНА

Николас Кејџ го предводи овој високо-октански трилер во улогата на Милтон кој е цврст затвореник кој бега од пеколот за да спречи култот што ја уби неговата ќерка да ја жртвува и неговата мала внука на сатаната во ноќта со полна месечина...
Милтон е цврст осуденик кој бега од пеколот за да добие една последна шанса за покајание. Тој има намера да го спречи злобниот култ кој ја има убиено неговата ќерка. Има три дена да ги спречи пред тие да го жртвуваат нејзиното бебе под полната месечина. Нему му се придружува Пајпер, младата и секси келнерка која ја краде црвената кола на своето момче за да му помогне на Милтон. Сега, тие двајцата го следат смртоносниот водач на култот, Џона Кинг кој верува дека е негова судбина да го употреби бебето за да го донесе пеколот на земјата. Но, крвожедниот култ е најмалиот проблем на Милтон. И полицијата го брка. Што е уште полошо, по него оди и еден таинствен убиец познат само како „Сметководителот“ кој е испратен од страна на ѓаволот за да го врати Милтон во пеколот. Со итрост и хипнотичко дивјаштво, Сметководителот безмилосно го гони Милтон со голема брзина низ целата земја, сè до исполнувањето на својата мисија. Милтон кого го водат високите октани и бесот, мора да ја однесе својата лутина над сите човечки граници за да го одмазди убиството на својата ќерка пред да помине и неговата последна шанса за покајание.

Слики

Вози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесноВози бесно

Прегледи


Прегледано од hymie
сабота, 17 април 2021 13:01
Milton (Nicholas Cage) is out to save his grandchild from a satanic cult. He is assisted by Amber Heard who is good in her first action role. I'm not really a fan of violent action movies but I enjoyed this darkly comical, way over the top Quentin Tarantino type action thriller.

First of all Nicholas Cage is always good in this type of vendetta action movie. Amber Heard is an almost equal sidekick here and she is both lovely and feisty. Billy Burke (Charlie from Twilight) is a pretty good... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Враќање на мумијата (2001)

  image
  Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат...
 • У име Краља 3: Последња мисија (2014)

  image
  Доминик Персел од савременог убице постаје средњовековни ратник у овој акционој авантури снимљеној према серијалу видео игрица „Дунгеон Сиеге. Погледајте сјајне...
 • Сурова истина (2012)

  image
  Вил Шо, трговац на Вол Стриту, изненада је увучен у смртоносну игру када открије да је његов отац агент ЦИА. Жељно ишчекивано дружење са породицом у Шпанији...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.