СОДРЖИНА

Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност да си создаде сосема нов имиџ. Нарекувајќи се Ранго, камелеонот се фали за сопственото херојство и создава спирала на измами кои го водат до тоа да биде назначен за шериф на градот кој е во криза. Прашањето е дали може еден неподготвен и целосно неквалификуван камелеон да ја промени иднината на овој мал град кон подобро? И како тука се вклопуваат згазените животни, просветлението и духот на западот?

Слики

РангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРангоРанго

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волас и Громит: Фантастичен излет (1989)

  денес
  image
  Волас се одмора од барањето место каде да оди на одмор, но дознава дека му снемало сирење за крекерите. Решението за двата проблема е патување до Месечината,...
 • Човек-пајак: Нов свет (2018)

  денес
  image
  Мајлс Моралес е њујоршки тинејџер со проблеми со училиштето, пријателите и со тоа што е новиот спајдермен. Кога се отвора еден портал во универзумот, Мајлс...
 • Астерикс: Насеље Богова (2014)

  денес
  image
  Након што су успели да покоре целу Галију, Римљани муку муче с малим селом у којем живе надалеко познати јунаци велике снаге Астерикс и Обеликс. Незадовољан том...
 • Паметна кокошка (2005)

  денес
  image
  Нов поглед на приказната за пилето што предизвикува паника, мислејќи дека небото му паѓа на глава (што всушност беше желад), поради што се посрамотува пред целиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.