Содржина

Ауцх ин „Сцхнитзел гехт иммер“ суцхен дие беиден лангзеитарбеитслосен Фреунде Гüнтхер унд Wолфганг еин Аускоммен, дас ихнен ендлицх ихрен Платз ин дер Геселлсцхафт унд дие Анеркеннунг ихрер Умwелт сицхерт. Диесмал ерхоффен сие сицх вон ихрер Сацхбеарбеитерин им Јобцентер Дортмунд еинен Зусцхусс вон еиниген таусенд Еуро фüр еинен клеинен Ладен, ден сие ерöффнен wоллен. Ауф ден Антраг фолгт дие Аблехнунг, доцх данн лацхт ден беиден дас Глüцк: Сие бекоммен еинен Зеттел зугестецкт, ауф дем ницхт нур дие Антwортен ауф дие ерстен виер Фраген еинер Схоw вом QУИЗДОППЕЛ стехен, сондерн ауцх зу wелцхем Датум дие Фраген ин дем äуßерст популäрен Фернсехqуиз гестеллт wерден. Гüнтхер унд Wолфганг кöннен ес каум глаубен. Сие хабен дие унглаублицхе Цханце, € 4.000 зу геwиннен.

Слики

Schnitzel geht immerSchnitzel geht immerSchnitzel geht immer

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
  • Резервите 2 (2019)

    image
    Бен Мекграт (Крис Клајн) имаше голем потенцијал во лигата играјќи професионален бејзбол, но неговите надежи да игра буквално се уништени. Немајќи среќа, Бен...
  • Винсент (2014)

    image
    Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.