СОДРЖИНА

Во оваа трогателна драма, двајца млади браќа доаѓаат до фантастичен план да побегнат од насилниот очув. Како што се зголемува малтретирањето, тие планираат помладиот брат да побегне со посебна количка за која се сигурни дека ќе полета.
По скорешниот развод, наивната но мила мајка Мери (Лорејн Бреко) со преселува со своите двајца млади синови, Мајк и Боби (Илајџа Вуд и Џозеф Мацело) за да започне нов живот во Калифорнија. Но кога Мери се премажува и го сели семејството во нов град, браќата се принудени да се приспособат кон грубата реалност - имено, нивниот насилен очув (Адам Болдвин), почнува да му се заканува на Боби. Додека момците се мачат да се справат со нивниот непредвидлив очув, тие доаѓаат до фантастично решение. Нo тоа бара заемна доверба до скоро невозможни граници кога тие ја трансформираат малата црвена количка на помладиот брат во машина која ќе го одведе Боби на возбудлив и триумфален лет.

Слики

Лет кон слободатаЛет кон слободатаЛет кон слободатаЛет кон слободатаЛет кон слободатаЛет кон слободатаЛет кон слободатаЛет кон слободата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Испуњење божиќне жеље (2018)

  петок
  image
  Двије дјевојчице надају се да ќе божиќно окупљање бити пригода да се поновно разбукта љубав измеѓу њихових растављених родитеља.
 • Старо и ново (1929)

  петок
  image
  Фокусирајуќи се на колхозицу Марфу Љапкину која се бори против похлепе и празновјерја, филм приказује механизацију и колективизацију совјетског села, односно...
 • Кристална река (2008)

  петок
  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • The Secret: Dare to Dream (2020)

  петок
  image
  Based on the groundbreaking best-selling book by Rhonda Byrne, The Secret: Dare to Dream follows Miranda (Katie Holmes), a young widow trying to make ends meet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.