СОДРЖИНА

Узбудљива спортска драма базирана на истинитој причи о Вилу Паркеру (Метју Модин), првом Американцу који је изгубио трофеј Америчког купа у историји те трке дугој 140 година. Нажалост, Куп није једина ствар коју Паркер губи. Кад Паркерову девојку (Џенифер Греј) не пусте у тим, она га напушта. ОчајниËки желеќи да освоји куп, Паркер решава да изгради јахту која ќе осигурати његов успех. Уз финансијску потпору и дизајнера на броду, Паркер је надомак остварења свог сна и поновног освајања жене коју воли...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  денес
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.