СОДРЖИНА

The wife of a rubber plantation administrator shoots a man to death and claims it was self-defense. Her poise, graciousness and stoicism impress nearly everyone who meets her. Her husband is certainly without doubt; so is the district officer; while her lawyer's doubts may be a natural skepticism. But this is Singapore and the resentful natives will have no compunction about undermining this accused murderess. A letter in her hand turns up and may prove her undoing.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Терминал (2018)

  понеделник
  image
  Након улоге у филму "Ја, Тоња", за коју је била номинована за Оскара, Марго Роби нас води кроз мрачно лондонско поsемље у нео-ноар филму "Терминал". Марго је на...
 • Не реци ником (2006)

  понеделник
  image
  Педијатар Алекс, скрхан након дивљачког убиства његове супруге Марго на почетку њиховог брака, пре осам година, добија анониман имејл. Отворивши га, угледа лице...
 • Изправителен дом (2010)

  понеделник
  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Мистериите на Хроникл: Помош до смрт (2021)

  понеделник
  image
  Алекс и Дру се инфилтрираат во едно одморалиште во дивина кога најновиот вработен на „Кроникл“ исчезнува без трага. Во одморалиштето откриваат дека еден гостин,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.