рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Размажена насљедница Лоуисе Дурант одлази из Француске на студиј клавира у Зуерицх. Нема талента нити жеље за то, али жели бити уз својег новог дечка, виолиниста Паула Бронтеа, који воли глазбу више од свега...
Снимљено према роману "Маурице Гуест" Хенрyја Хандела Рицхардсона.

Слики

РапсодијаРапсодија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Слава (2009)

  image
  Филмот е инспириран од истоимениот голем хит од 1980 година. Дејството следи една група танчари и актери во текот на нивното школување во едно средно училиште за...
 • Рок на времињата (2012)

  image
  Уживајте во забавата и музиката од славните денови на рокенролот. „Рок на времињата“ ја раскажува приказната за провинцијалката Шери и за градското момче Дру, кои...
 • Пред зајдисонце (2004)

  image
  Девет години по првата средба на Џес и Селин, повторно се среќаваат на промоцијата на книгата на Џес во Франција.
 • Седум души (2008)

  image
  Номинираниот за „Оскар“, Вил Смит игра во оваа моќна драма за емоционалната приказна на еден човек кој ќе им ги промени животите на седум непознати луѓе, во која...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.