СОДРЖИНА

Поглед на живот професора Алфреда Кинсија, пионира у подручју истраживања људске сексуалности, чије је истраживање под именом „Сексуално понашање људског мужјака објављено 1948. године било први званичан рад у којем се наука позабавила сексуалним понашањем човека.

Слики

КинзиКинзиКинзиКинзиКинзиКинзи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Грејс од Монако (2014)

  image
  На врвот од својата кариера, во 1956 година, Грејс Кели (Никол Кидман) го напушта Холивуд и се мажи за принцот Рение од Монако (Тим Рот). Шест години подоцна, таа...
 • Теоријата на сѐ (2014)

  image
  Во оваа неверојатна приказна во која играат Еди Редмејн и Фелисити Џонс, се работи за еден од најголемите живи умови на денешницата, познатиот астрофизичар Стивен...
 • Дајана (2013)

  image
  Биографски филм о икони коју су обожавали милијуни и које је била најславнија жена на свијету и најомиљенија принцеза у повијести британске монархије, Диани,...
 • СИЛВИЈА (2003)

  image
  Приказна за бракот на поетите Тед Хјуз и Силвија Плат.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.