poster

The Opposite Sex

The Opposite Sex (1956)

Режисер: David Miller

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Каy Киллиард (Јуне Аллyсон), бивша пјевачица, а сада вјерна жена и мајка младе кќери, сазна да је њен муж, Стеве (Леслие Ниелсен), вара са плесачицом Црyстал (Јоан Цоллинс). Како би се ријешила проблема које јој задаје тај подли чин она одлучи отпутовати у Рено гдје намјерава затражити развод. Но кад дозна да Црyстал није вјерна Стевеу она схвати да још увијек има прилику за љубав.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  денес
  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Концерт (2009)

  денес
  image
  Пре тридесет година, Андреи Симониович Филипов, признати диригент оркестра Бољшој, добио је отказ због примања јеврејских музичара. Сада, скоро на позицији...
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  денес
  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.