poster

Jezebel

Jezebel (1938)

Режисер: William Wyler

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Set in antebellum New Orleans during the early 1850's, this film follows Julie Marsden through her quest for social redemption on her own terms. Julie is a beautiful and free spirited, rapacious Southern belle who is sure of herself and controlling of her fiancé Preston Dillard, a successful young banker. Julie's sensitive but domineering personality--she does not want so much to hurt as to assert her independence--forces a wedge between Preston and herself. To win him back, she plays North against South amid a deadly epidemic of yellow fever which claims a surprising victim.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Осло (2021)

  недела
  image
  Заснован на вистинска приказна, „Осло“ ги следи тајните неофицијални преговори, неверојатните пријателства и многу храбра мала но посветена група од Израелци и...
 • Семејна романса (2019)

  недела
  image
  Поставен во Јапонија, филмот го следи Јуичи Иши, претприемач чиј бизнис е играње улога на кој било член на семејство што ќе го посака клиентелата. Специфичната...
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  недела
  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Зад затворени врати (2020)

  недела
  image
  Во 2024-та година, пандемија го уништува светот и неговите градови. Овој филм се фокусира на неколку луѓе кои се движат низ новиот свет во кој живеат и препреките...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.