рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Лоу Диамонд Филипс је Кирт Еванс, професионални убица који почиње размишљати о промени каријере када се заљуби у прекрасну удовицу, Темперанце (Деборах Кара Унгер). Проблеми настају када га сустигне његов безкомпромисни ривал, Лоредо Стевенс (Луке Перрy).

Слики

Анѓео и злочинацАнѓео и злочинацАнѓео и злочинацАнѓео и злочинацАнѓео и злочинацАнѓео и злочинац

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборав (2013)

  недела
  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Острво гусара (1995)

  недела
  image
  На самрти, Морган Адамс добија од свог оца необичан дар, треќину мапе која води до блага. Како би пронашла помоќ за дешифровање мапе, она купује школованог роба...
 • Џокер (2015)

  недела
  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Трка на животот (2013)

  недела
  image
  Спектакуларна екранизација немилосрдног ривалства измеѓу Џејмса Ханта и Никија Лауде. Смештен у секси и гламурозно златно доба Формуле 1, овај филм представља...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.