СОДРЖИНА

Агентот на ФБИ, Малколм Тарнер, наречен и Големата Мајка, се враќа во акција, а овој пат има поддршка од својот посинок, тинејџерот Трент. На Малколм му се придружува Трент во тајна мисија, откако Трент е сведок на едно убиство.
Големата Мајка се враќа, а овој пат има поддршка од својот посинок, тинејџерот Трент (Брендан Т. Џексон). Мартин Лоренс се враќа во улогата на агентот на ФБИ, Малколм Тарнер и како неговото алтер-его, Големата Мајка. На Тарнер му се придружува Трент во тајната мисија во едно женско уметничко училиште, откако Трент е сведок на едно убиство. Претставувајќи се како Големата Мајка и дебелата студентка Шармејн, тие мора да го најдат убиецот пред тој да ги најде нив.

Слики

Голематa мајка: Каков татко, таков синГолематa мајка: Каков татко, таков синГолематa мајка: Каков татко, таков синГолематa мајка: Каков татко, таков синГолематa мајка: Каков татко, таков синГолематa мајка: Каков татко, таков синГолематa мајка: Каков татко, таков син

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спајдермен (2002)

  денес
  image
  Акциона фантазија базирана на Марвеловом лику - суперхероју, прича о Питеру Паркеру, једном наизглед врло обичном школарцу. Изненада, на школском излету, Питера...
 • Царство небесно (2005)

  денес
  image
  Орландо Блум го игра Балијан, ковач кој го загубил семејството и речиси ја изгубил вербата. Религиозните војни што беснеат во Светата земја му изгледаат далечни,...
 • Шифра ВУЈЧЕ (2015)

  денес
  image
  Филмот се одвива во раните 60-ти години од минатиот век, во врвот на Студената војна и во него се работи за агентот на ЦИА, Соло (Хенри Кавил) и агентот на КГБ,...
 • Дистрикт 13: Палате од цигала (2014)

  денес
  image
  У криминалном поsемљу Детроита, улице су преплављене насиљем и дрогом, а корупција је захватила апсолутно све. Односно, готово све. За Лина сваки дан представља...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.