poster

Summer Stock

Summer Stock (1950)

Режисер: Charles Walters

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.7/10
(245 гласови)

СОДРЖИНА

As a favor to her actress sister Abigail, New England farmer Jane Falbury allows a group of actors use her barn as a theater for their play. In return, the cast and crew have to help her with the farm chores. During rehearsals, Jane finds herself falling for the show's director, Joe Ross, who also happens to be engaged to the show's leading lady-- Abigail.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сјај (2001)

  image
  Ово је прича о младој певачици Били Френк која се изборила с бурним детињством и труди се да наѓе своју породицу и прави глас.
 • Пијано (1993)

  image
  Дејството се одвива во 1851 г., една нема Шкотланѓанка, заедно со нејзината мала ќерка и саканото пијано се испратени во Нов Зеланд поради договорен брак со еден...
 • Еднаш (2007)

  image
  Во една судбинска ноќ на тивка улица во Даблин, две изгубени души се среќаваат. Уличен музичар со скршено срце (Глен Хансард), кој жали за својата изгубена љубов...
 • Легендата за пијанистот на океанот (1998)

  image
  Од режисерот, добитник на „Оскар“, Џузепе Торнаторе, пристигна необичната приказна за едно момче родено на море. Тоа станува виртуозен пијанист чие музичко реноме...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.